Wynalazki naszych naukowców nagrodzone podczas wystawy INST Taipei 2014

 

Miło nam poinformować, że w trakcie międzynarodowych targów wynalazczości INST Taipei 2014, które odbyły się w dniach 18-21 września br. w Tajpej, nagrodzone i wyróżnione zostały wynalazki opracowane przez pracowników naszej Katedry –  dr inż. Jerzego Nabielca oraz dr inż. Andrzeja Wetulę:

  1. „Pomiarowy dzielnik napięcia z autokalibracją”  otrzymał honorowy medal jury targów INST oraz nagrodę specjalną od Asia Invention Association. Wynalazek ma szerokie zastosowanie m.in. w układach pomiaru wysokich napięć w sieciach energetycznych lub w licznikach energii elektrycznej obecnych w niemal każdym gospodarstwie domowym. Unikalna własność autokalibracji pozwala na zachowanie stabilnej dokładności pomiaru, bez względu na zmiany otoczenia czy starzenie się elementów
  2. „Sposób i układ do synchronizacji i przesyłania informacji w rozległym systemie pomiarowo-sterującym”  nagrodzono brązowym medalem oraz nagrodą specjalną od Associazione Nazionale Degli Inventori. Technologia ta może stanowić część tzw. Power System Stabilizer, czyli systemu, który przeciwdziała szkodliwym oscylacjom mocy w krajowych czy nawet kontynentalnych systemach energetycznych.

Wynalazki promowano dzięki wsparciu Centrum Transferu Technologii AGH.

 

 

Przykro nam. Nie mozna komentować tego wpisu.