IEEE SSCS Chapter Poland Meeting – 9 maja 2014 – zaproszenie na wykłady .

Cykl wykładów w ramach IEEE SSCS Chapter Poland Meeting

 9 maja br. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbędzie się spotkanie IEEE Solid-State Circuits Society Chapter Poland dotyczące istotnych aspektów projektowania układów scalonych w kontekście ich zastosowania dla potrzeb inżynierii biomedycznej i medycyny. Wydarzenie zostało objęte patronatem przez Rektora AGH, prof. Tadeusza Słomkę.

 W Polsce wiele ośrodków naukowych prowadzi intensywne badania w zakresie projektowania układów scalonych, a na polskim rynku pojawiają się firmy zagraniczne poszukujące specjalistów w tym zakresie. Projektowanie układów scalonych mieści się w obszarze mikroelektroniki, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin współczesnej nauki i techniki. Rozwój mikroelektroniki i jej wysoka pozycja w gospodarce światowej, zarówno pod względem obrotów finansowych, jak i miejsc pracy wynika z:

  • stosowania wysoko zaawansowanych nanotechnologii, umożliwiających niespotykaną wcześniej miniaturyzację i funkcjonalność urządzeń elektronicznych,
  • poszerzania obszarów zastosowań, nie tylko o obszary techniki takich jak przemysł samochodowy, transport, energetyka, ale również o takie dziedziny jak medycyna czy inżynieria biomedyczna.

IEEE Solid-State Circuits Society (SSCS) skupia wokół siebie naukowców z uniwersytetów o ośrodków badawczych oraz inżynierów z przemysłu zajmujących się praktycznymi aspektami projektowania i stosowania układów scalonych. W ramach najbliższego spotkania SSCS Chapter Poland, będziemy gościć na AGH w Krakowie dwóch wybitnych specjalistów w tym obszarze z zaproszonymi wykładami. Prof.  Willy Sansen  (KU Leuven) opowie jak radzić sobie z projektowaniem układów scalonych o niskim poziomie szumów oraz niedoskonałościami technologii nanometrycznych. Tematem wykładu Dr. Firat Yazicioglu (IMEC, Belgia) będą scalone układy elektroniczne do rejestracji biopotencjałów.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na wykłady zaproszonych gości, które rozpoczną się o godzinie 9.00 rano w budynku B1, w sali H24. Wykłady potrwają do godziny 16.00. Szczegółowy plan spotkania IEEE SSCS Chapter Poland oraz sylwetki wykładowców w załączniku. W razie pytań prosimy o kontakt na adres email: robert.szczygiel@agh.edu.pl

 

 

 

Przykro nam. Nie mozna komentować tego wpisu.